01 DZIEŃ – WARSZAWA – STAMBUŁ

Przelot na trasie Warszawa – Stambuł. Nocleg.

02 DZIEŃ – STAMBUŁ – ANKARA

Przejazd do Ankary – stolicy współczesnej Turcji. Wizyta w Muzeum Kultur Anatolijskich z eksponatami z terenów całej Anatolii. Nocleg w Ankarze.

03 DZIEŃ – ANKARA – KAPADOCJA

Przejazd z Ankary do Kapadocji. Postój nad słonym jeziorem Gölu, położonym na płaskowyżu Anatolii. Wizyta w Derynkuyu, jednym z podziemnych miast pamiętających czasy Hetytów. Nocleg w Kapadocji.

04 DZIEŃ – KAPADOCJA

Wizyta w muzeum Göreme, gdzie na otwartej przestrzeni można zwiedzać kilkanaście kościołów i pomieszczeń skalnych, ozdobionych freskami i malowidłami chrześcijańskimi z VII-XI wieku, niegdyś użytkowanych przez wspólnoty mnichów. Podziwianie z bliska i z daleka skalnych formacji wulkanicznego tufu i pięknych kapadockich krajobrazów. Wizyta w fabryce wyrobów z kapadockiego Onyxu. Nocleg w Kapadocji.

05 DZIEŃ – KONYA – ANTALYA

Przejazd do Antalii. Postój w średniowiecznym zajeździe dla karawan na Jedwabnym Szlaku.  Konya – starożytne, rzymskie Iconium, gdzie św. Paweł założył wspólnotę chrześcijańską. Nawiedzenie kościoła św. Pawła – jedynego katolickiego kościoła od Tarsu po zachodnie wybrzeże Turcji. Nocleg w Antalii.

06 DZIEŃ – PERGE – ASPENDOS 

Wyjazd do Pamukkale. Przejazd wzdłóż wybrzeża będącego częścią Tureckiej Riwiery. Zwiedzanie ruin Perge – pierwszego miasta na misyjnym szlaku św. Pawła oraz Aspendos z największym i najlepiej zachowanym teatrem z czasów rzymskich. Nocleg w Pamukkale.

07 DZIEŃ – PAMUKKALE – HIERAPOLIS – LAODYCEA

Pamukkale – tzw. bawełniane tarasy, jeden z naturalnych „cudów świata”. Hierapolis, starożytne uzdrowisko oraz jedna z największych starożytnych nekropolii, miejsce śmierci św. Filipa Apostoła. Laodycea – pozostałości antycznego miasta z ruinami jednego z pierwszych kościołów chrześcijańskich. Nocleg.

08 DZIEŃ – EFEZ – KUSADAISI

Efez – doskonale zachowane ruiny starożytnego miasta, miejsca pobytu i działalności św. Jana i św. Pawła. Bazylika św. Jana z grobem Apostoła. Wzgórze Słowików z Domem Matki Bożej, gdzie według tradycji Maryja mieszkała ze św. Janem. Nocleg w Kusadaisi.

09 DZIEŃ – IZMIR – AYVALIK

Przejazd do Ayvalik. Po drodze postój w Izmirze – starożytnej Smyrnie, gdzie biskupem był św. Polikarp, uczeń św. Jana. Przejazd do Bergama. Zwiedzanie Akropolu – starożytnej stolicy królestwa Pergamonu. Nocleg w Ayvalik.

10 DZIEŃ – AYVALIK – TROJA – STAMBUŁ

Przejazd do Stambułu. Po drodze zwiedzanie legendarnej Troi z pamiątkami z epoki wczesnego brązu. oraz przeprawa promowa przez Cieśninę Dardanele. Nocleg w Ayvalik.

11 DZIEŃ – STAMBUŁ          

Stambuł – Hagia Sophia, Pałac Topkapi (siedziba sułtanów do połowy XIX w.), Błękitny Meczet, Hipodrom, Cysterna Bazylikowa, Kościół Zbawiciela na Chorze z bizantyjskimi  mozaikami. Rejs statkiem po Cieśninie Bosfor. Nocleg.

12 DZIEŃ – STAMBUŁ – WARSZAWA

Przelot na trasie Stambuł – Warszawa.

Organizator zastrzega sobie możliwość zmiany kolejności zwiedzania